Oto plan - Loading

© 2022 OTOPLAN Her hakkı saklıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyonel uzun dönem kiralama; araçları 12, 24, 36 ve 47 aylık olarak kiralayabildiğiniz ve bununla beraber, periyodik bakım ve onarım, hasar, lastik değişimi, zorunlu trafik ve kasko sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, fenni araç muayenesi, HGS ve OGS geçiş ücretleri ve buna benzer külfet olacak tüm operasyonel masraflardan kurtulduğunuz avantajlı ve karlı bir hizmet paketidir.

12 – 47 ay süreli olarak uzun dönem araç kiralayabilirsiniz. Günlük, aylık ve saatlik araç kiralama talepleriniz için bir OTO Plan kuruluşu olan YOYO Araç Paylaşım Kulübü’müzün mobil uygulamasını indirerek araç kiralayabilirsiniz.

Karşılıklı mutabakat ile kira ve kontrat süresi uzatılabilir. Bunun için OTO PLAN filo danışmanınız ile görüşmeniz yeterlidir.

Kamyon, kamyonet, personel taşımacılığında kullanılan yolcu otobüsü, minibüs ve iş makinaları hariç yerli veya ithal tüm binek otomobiller ve istihap haddi 3500 kilograma kadar olan hafif ticari araçlar kiralanabilmektedir.

Uzun dönem araç kiralamak isteyen tüm şirketler ve vergi levhası olan tüm şahıs firmalarına araç kiralamaktayız. (Doktor, Avukat, Mimar, Mali Müşavir vb.)

Kredi kartı ile ödeme kabul edilmektedir.

Kiralık aracın bakım ve onarımlarını OTO Plan ’nın anlaşmalı olduğu yetkili servislerinde yaptırabilirsiniz..

Üretici firma ve distribütörler tarafından ön görülen kilometre aralıklarında ve sürelerde yaptırmakla yükümlüsünüz.

Sürüş güvenliği bakımından değiştirmelisiniz. Sözleşme koşulları çerçevesinde mevcut lastiklerin 3mm diş derinliği altına düşmesi halinde veya hava ısı derecesinin +7 derece altına düşmesi veya üstünde seyretmesi halinde Kış-Yaz lastiklerine geçiş sağlayabilirsiniz.

Oto Plan mobil uygulamasını App Store, Google Play' den hemen ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 • Tek taraflı hasarlarda;

  • Emniyet güçlerinden alınmış kaza tutanağı ve alkol raporu, sürücü’nün Ehliyet Belge Fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi ve/veya Fotoğrafı

 • Birden fazla aracın karışmış olduğu hasarlarda;

  • Anlaşmalı kaza tespit tutanağı veya polis raporu (ıslak imzalı),

  • Alkol raporu (yaralanmalı kazalarda ve gerek görüldüğü hallerde),

  • Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi,

  • Ruhsat fotokopisi,

  • Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi,

  • Karşı araç veya araçlara ait sürücü belge (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi

Hasar ile ilgili olayın en kısa zamanda 0850 222 5 686 yada 444 5 686 Oto Plan destek hattına bildirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca; Kazaya karışan tüm araçların bilgilerinin olduğu eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Kaza Tespit Tutanağı, olay yeri fotoğrafları, kazaya karışan tüm araç ve sürücülere ait ehliyet, ruhsat ve trafik poliçesi fotokopileri eksiksiz olarak tedarik edilmelidir. Aksi takdirde kazanın ve hasarın oluşumunun eksik ya da hatalı beyan edilmesi, hiç beyan edilmemesi, resmi raporların Oto Plan veya yetkili kılınan kuruluşa ulaştırılmamasından kaynaklanan masraflardan Oto Plan sorumlu tutulamayacaktır.

Aşağıdaki durumlardan biri gerçekleştiği takdirde, Polis veya Jandarma ile irtibata geçip, Kaza Tespit Tutanağı ve Alkol Raporu alınması gerekmektedir. Aksi takdirde kamu mallarına ve üçüncü şahıslara verilen maddi ve manevi zararlar kişiye fatura edilmektedir.

 • Sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa,
 • Sürücü 18 yaşından küçükse,
 • Sürücüde alkol ve akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan en az biri kamu kurumlarına ait ise,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik kazasında sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan en az birinin trafik sigortası yok ise (Yurtdışından gelen araçlar için düzenlenmiş Yeşil Kart-Green Card belgesi de trafik sigortası yerine geçmektedir.)
 • Trafik kazası ölüm ve/veya yaralı sonuçlanmışsa bu tutanak doldurulmayacaktır.

Oto Plan mobil uygulaması, araç kullanıcıların araçlarına tüm operasyönel süreçleri takip edebileceği bir uygulamadır.

 

 

 

Oto Plan mobil uygulamasıyla araç kullanıcılarınız tüm operasyonel süreçleri bireysel olarak yönetebilir, 7/24 destek ve acil yardım talebinde bulunabilir.

Her kullanıcı trafik cezalarından ücretli geçişlere, periyodik bakım zamanlarından lastik değişimlerine kadar her detaya kolayca erişebilir, ihtiyaç durumunda en yakın Oto Plan anlaşmalı periyodik ve arıza onarım servislerinin bilgilerine ulaşabilir.

Araç kullanıcılarınızın Oto Plan mobil uygulamasını indirmesi ve aktif olarak kullanması, tüm filo yönetimi süreçlerinizin dijital ortamda çok daha kolay şekilde yönetilmesini sağlayacaktır.

Tek Tıkla Talep Yönetimi

Oto Plan mobil uygulamasında bulunan talep ekranındaki formları doldurarak lastik, ikame/yedek araç talep edebilir, periyodik bakım, arıza ve hasar/onarım bildiriminde bulunabilirsiniz.

Mobil uygulamamız ile tek tıkla acil yol yardımı ve çekici talebinde bulunabilirsiniz.

 

Araç bilgilerinize Anlık Erişim

Mobil uygulamamız ile aracınızın güncel lastik, periyodik bakım, fenni ve egzos muayane bilgilerine ulaşabilir, HGS geçiş veya ihlalli geçil bilgilerinizi anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

Trafik cezalarınızı görüntüleyebilir, trafik sigorta poliçenizi mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

 

Acil Aramalar ve Sıkça Sorulan Sorular

Acil durumlarda mobil uygulamamızda bulunan kısa yol arama tuşları ile 112 Acil Çağrı Merkezini (ambulans, jandarma, polis ve itfaiye) hızlıca arayabilirsiniz. İhtiyaç durumunda mobil kaza tutanağını doldurabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular bölümünde ise arıza, hasar, hırsızlık ve benzeri konular hakkında aracınıza ilişkin tüm sorularınıza cevap bulabilir, diğer uyarı ve öneriler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Araç plakanız, ruhsat numaranız , adınız soyadınız, cep telefonu numaranız, ve eposta adres bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Oto Plan mobil uygulaması araçları Oto Plan'dan kiralanmış tüm kullanıcılar için ücretsizdir.

Mobil uygulama deneyimini geliştirmek için fikirleriniz ve yorumlarınız bizim için çok değerli. Bize info@otoplan.com.tr adresinden yorumlarını içeren bir e-posta gönderebilirseniz  sayenizde uygulamamızı daha iyi hale getirebiliriz.

Hesabını silmek istiyorsan lütfen şu adımları izle:

· Oto Plan mobil uygulamasını aç 
· Hesabına git
· Giriş yaptığından emin ol
· Ekranın altındaki “Hesabımı sil”e tıkla
· “Hesabımı sil” butonuna tıklayarak onayla
· Çıkış yap

Bu adımları tamamladıktan sonra hesabın 48 saat içinde kapatılır ve tüm  bilgilerin 30 gün içinde silinir. Hesabın kapandığında, yeni bir hesap açmadığın sürece mobil uygulamaya giriş yapamaz veya kullanamazsın.

Hesabını silmek, tüm bilgilerinin silinmesi anlamına gelir ve geri alınamaz. Ancak yasal taleplere cevap verebilmek amacıyla, verilerinin bir bölümünü yasaların izin verdiği şekilde sınırlı bir süre için saklama hakkını saklı tutuyoruz.

 

 

Oto Plan mobil uygulamasından çıkış yapmak için lütfen bu adımları izle:

· Hesabına git
· En alttaki "Çıkış yap" düğmesine bas ve onayla

Oto Plan mobil uygulamasını, akıllı telefonunuza App Store, Google Play' den hemen ve ücretsiz olarak  indirebilirsiniz.